Doğalgaz ve Kombi Tesisatı

Doğalgaz ve Kombi Tesisatı

ERDAL İNŞAAT

Doğalgaz Kombi Tesisat Hizmeti

Bireysel ısıtma sistemleri içerisinde değerlendirilen doğalgaz günümüzde en fazla tercih edilen enerji sistemlerinden biridir. Bina içerisinde doğalgaz kullanımının sağlanması adına bina ve daire içine doğalgaz tesisatının bağlanması öncesinde ise daire iç tesisatının ve kolon tesisatının tamamlanması gerekmektedir.

Doğalgaz bölgede bulunan yetkili gaz dağıtım firmaları tarafından gaz kullanacak birimlere kadar taşınır. Bu birimler binalar, müstakil evler, toplu konutlar ve fabrikalar gibi çok geniş skalaya sahip yerler olabilir. Talep edilen kullanım miktarına göre (m3/h) servis kutusu veya gaz istasyonu gaz dağıtım firmalarınca bırakılmaktadır.

Servis kutusundan yakıcı cihazlara kadar doğalgazın taşınması için gerekli tesisat gaz dağıtım firmalarınca yetkilendirilmiş firmalar tarafından yapılmaktadır ve yaptırılmalıdır.

Bireysel ısıtma sistemleri içerisinde yer alan kombi, daire içerisindeki sıcak su ve ısı kaynağını sağlamaktadır. Doğalgaz enerjisi ile çalışmakta olan kombi cihazları daire içerisine doğalgaz, kolon ve iç tesisatın tamamlanması ile yerleştirilmektedir.

Doğalgaz tesisatı işleminin bitirilmesi ile uygun koşulları sağlanan kombi montajı oldukça hızlı ve pratik bir uygulamadır.

vectorerdal
×